Hotel Zetocha v Hevlíně nabízí ubytování a stravování na hranich s Rakouskem

Vyzkoušejte výhody našeho ubytování

Hotel Zetocha Hotel Zetocha Hotel Zetocha Hotel Zetocha

Hotel Zetocha
671 69 Hevlín 53

Telefony:
+420 515 274 233
+420 515 274 633

Email:
hotel@hotelzetocha.cz

česká verze

English version

Deutsch Version

Polska wersja

Nabízíme ubytování pro hosty brněnských veletrhů

Nabídka stravování

Nabídka termální lázně Laa

Vyberte stránku

Grafika menu hotelu Zetocha
Denní menu
Denní menu v hotelu Zetocha
Kalendář


sobota
15. červen
2024
Vít
24. týden

Typ na pobyt v hotelu Zetocha

Autoturistika

Výletní trasa - Mušovská jezera (do 20 km)

Blízko hlavního tahu Vídeň-Mikulov - Brno naleznete vodní dílo Nové Mlýny, nazývaného též Mušovská jezera. Na březích dvou lagun, oddělených od jezera jsou Vám k dispozici pláže, písčité i travnaté, pamatují tu i na vyznavače nudismu. Pro milovníky windsurfingu je tu ohromná vodní plocha, kterou můžete brázdit celý den.

Více...

Výletní trasa - Brno město (přibližně 60 km)

Zájemci o turistiku mohou navštívit historicky zajímavé město Brno. Z Hevlína trvá cesta do Brna necelou hodinu. Brno největší město Moravy a její historické hlavní město (400 000 obyvatel.), při soutoku rek Svitavy a Svratky, na rozhraní Bobravské a Drahanské vrchoviny a Dyjsko-svrateckého úvalu je největší město popisované oblasti, nyní druhé největší město České republiky. Průmyslová, veletržní, kulturní metropole a významná dopravní křižovatka Moravy.

Více...

Výletní trasa - Brněnské veletrhy a výstavy (přibližně 60km)

Mezi ulicí Křížkovského a Hlinky je brněnské výstaviště. Původně stálé zemské výstaviště, jehož provoz byl zahájen v květnu 1928 jubilejní Výstavou soudobé kultury v Československu. Součástí areálu výstaviště se stal empírový zámeček, přestavěný a vybavený v roce 1924 A. Loosem. Před výstavištěm je sousoší Nový věk od V. Makovského.

Více...

Výletní trasa - staré městečko Valtice

Tato výletní trasa Vás zavede do velmi starého městečka Valtice. Zde si můžete prohlédnout Valtický zámek. Pro dokreslení Vám přinášíme něco z pramenů historie tohoto městečka a samozřejmě i zámku.

Více...

Výletní trasa - město Mikulov (přibližně 35 km)

Na úpatí Pavlovských vrchů, obklopeno úrodnými vinohrady, v bujné zelení Moravy, se nachází město Mikulov. Svatý Kopeček, který stře spadá svými stěnami do podhůří, na jehož dně se kolem mohutného zámku rozkládá město Mikulov. Bílé skály se stříbrnými útesy, s různorodou květenou a faunou je krásné město Mikulov.

Více...

Výletní trasa - Lednice

První zpráva o Lednici se zachovala v listině olomouckého biskupa Roberta z roku 1222. Lednice byla tehdy zemanským sídlem. Král Václav I. ji roku 1244 propůjčil Sigfrídu Sirotkovi, ale už v roce 1249 ji markrabě Přemysl svěřil Lichtenštejnům, kteří ji roku 1582 získali do vlastnictví. Vládli zde téměř 700 let.

Více...

Výletní trasa - za Věstonickou Venuší do Dolních Věstonic

Jistě Vás zaujme naše historie z dob lovců mamutu a pohlédnout na sošku legendární Věstonické Venuše zláká také nejednoho z nás. Opět Vám přiblížíme historii tohoto místa. Rok 1848 panství Mikulov, kraj Brněnský. V latinských textech Wistanicz; v německých Unter Wisternitz.

Více...

Výletní trasa - Podyjí (Znojmo a okolí - přibližně 28 km)

Znojmo leží na jihozápadě Moravy a jeho historie se datuje osídlením města již v roce 1055, později v roce 1226 povyšuje Přemysl Otakar I. osadu na královské město. Rozvoj města nastává v 18. a 19. stolet. í Původně hrad, nyní muzeum (stojí za zhlédnutí), byl umístěn na soutoku Dyje s Gránickým potokem a na jeho místě vznikl v 18.století barokní zámek.

Více...

Výletní trasa - Vranovská přehrada (hrady Vranov nad Dyjí, Cornštejn a Bítov přibližně 65km)

Byl původně zeměpanský hrad na ochranu jižní hranice přemyslovského státu. První zmínka je již v Kosmově kronice roku 1100. Později byl po požáru přestavěn na barokní zámek a dalšími změnami prošel zámek v 18.stol. Zámeckou součástí je kaple z přelomu 17. a 18. století s freskou v kupoli od I. Ceinitze. V podhradí vznikla osada povýšená roku 1516 na městečko. U náměstí, při silnici na Znojmo, byl zachován barokní vrchnostenský vodní mlýn z 18.stol.

Více...

Výletní trasa - Westernové městečko Šiklův Mlýn (přibližně 90 km )

Pokud máte rádi western, navštivte westernové městečko Šiklův mlýn. Ráz tohoto městečka Vás přenese do dob dávno minulých, kde se po ulicích potloukali kovbojové opásáni kolty velmi nízko u pasu. V opravdovém salónu si můžete poručit Whisky a žvýkací tabák. Když budete mít štěstí, tak před Vámi do salónu vejde kůň. Jen žádnou paniku, hned je vykázán na své místo, v salónu se koně neobčerstvují.

Více...

Výletní trasa - Bílovice nad Svitavou (přibližně 60 km)

Zájemci o krásnou a poetickou procházku se jisti nechají zlákat prohlídkou městečka, vzdáleného 8 km od Brna, ležícího na řece Svitavě, Bílovic nad Svitavou. V letech 1907 - 1915 zde pobýval básník S. K. Neumann, kterého inspirovalo okolí Bílovic k napsání sbírky přírodně, lyricky laděných veršů Kniha lesů vod a strání a soubor fejetonů S městem za zády. Básníkův pomník od národního umělce Vincence Makovského je na mostě nad řekou Svitavou.

Více...

Výletní trasa - Boskovice (přibližně 85 km)

Město leží na úpatí Drahanské vrchoviny v Boskovické brázdě, severně, 32 km od Brna. Nejstarší zpráva pochází z roku 1213, na jihozápadní straně se přimyká židovská čtvrť největší géto na Moravě. Židovský hřbitov je za městem obráceném na západ se starší a novější částí. Synagoga byla postavena v roce 1697 a upravena v 1. polovině 19. století. Uvnitř jsou pozdně renesanční dekorativní nástěnné malby.

Více...

Výletní trasa - Blansko (přibližně 70km)

Za pozornost stojí zámek, nacházející se na vyvýšeném místě části města. První zmínka pochází z let 1436. K jeho přestavbě na renesanční zámek došlo na přelomu 16. a 17. století za Jana Žalkovského ze Žalkovic. Další historická památka je farní kostel sv. Martina z let 1136 - 1140, založené olomouckým biskupem Jindřichem Zdíkem. Dále dřevěný kostelík z počátku 17. století na ulici Boženy Němcové.

Více...

Výměnné odkazy

pagerank.jklir.net-ranky    penziony.cz   Máte rádi úžasné parfémy značky   BurberryVytvořilo Internetové studio GS site